De Positieve school: leren én floreren!
3-daagse cursus begeleid door René Lous.
Van gelukkige leraren leer je de mooiste dingen – Loesje
Leren en welbevinden: Wanneer je ouders en leerkrachten vraagt wat ze het meest wensen voor kinderen en leerlingen, dan krijg je steevast antwoorden als ‘gelukkig zijn’, ‘zelfvertrouwen’ en ‘lekker in hun vel zitten’. In Coronatijd maar ook daarna draait alles om het leren én welbevinden van zowel leerlingen als leerkrachten!
Op een positieve school wordt geleerd, maar ook actief gewerkt aan het versterken van het welbevinden. Kortom, een school waar leerlingen en leraren kunnen leren én floreren! De 3-daagse cursus De Positieve school is wetenschappelijk onderbouwd en helpt je om van jouw school samen een positieve school te maken.
Wat ga je leren?
- Ontdek wat Positieve educatie en Positieve psychologie kan betekenen binnen het onderwijs en leer sterke punten herkennen bij jezelf en je leerlingen.
- Ontdek de kracht van positieve emoties bij jezelf en je leerlingen en hoe je binnen je klas of groep veerkracht kunt opbouwen.
- Ontdek hoe je de betrokkenheid van je leerlingen kunt vergroten en leer hoe je betekenis kunt geven aan wat jij en zij doen, binnen en buiten de klas. Over ‘flow’, intrinsieke motivatie stimuleren, mindful momenten creëren, eudaimonisch geluk en hoe kun je dit versterken.
- Ontdek de positieve impact van positieve relaties op welbevinden en hoe je binnen je klas of groep positieve interacties stimuleert. Hoe gebruik je de technieken van positieve communicatie, Actieve Constructieve Respons en positief roddelen binnen de school? Hoe stimuleer je vriendelijkheid, compassie en samenwerken binnen je team en klas?
- Ontdek je hoe succeservaringen bijdragen aan welbevinden en geluk en leer hoe je een groeimindset versterkt bij jezelf en je leerlingen. Wat zijn mindset movers en hoe zet je ze in in de klas? Van comfortzone tot prestatiezone en leerzone. Ontdek je hoe je jezelf en je leerlingen optimistisch kunt leren denken, denkfouten ombuigt en leer hoe je geluk in je groep of klas kunt stimuleren via praktische geluksactiviteiten.
In deze cursus
- Positieve educatie en Positieve psychologie
- Positieve emoties, welbevinden, leren en ontwikkelen
- Positiviteit bij jezelf en binnen je klas/groep versterken
- Belang van ‘flow’ en de bijdrage aan welbevinden en geluk
- Intrinsieke motivatie stimuleren
- Eudaimonisch geluk versterken
- Mindful momenten voor jezelf en je leerlingen creëren
- Positieve relaties versterken via RAK’s: Random Acts of Kindness
- Motivatie en gedragsverandering via WOOP-techniek
- Mindset continuüm, mindset movers in de klas
- Groeimindset, optimaal oefenen en effectieve inspanning
- Optimisme, denkfouten, gedachten onderzoeken en ‘omdenken’
Voor wie?
- Leerkrachten groep 3-8
- Intern begeleiders
- Remedial teachers
Programma
- Dag 1: Positieve Psychologie & sterke punten
- Dag 1: Positieve emoties & veerkracht
- Dag 2: Betrokkenheid & betekenis
- Dag 2: Positieve relaties & interacties
- Dag 3: Succeservaringen & groeimindset
- Dag 3: Optimistisch denken & geluk